Profil PROTECT PLUS

Dostępne w ofercie OKNOPLAST-Kraków pierwsze w Polsce certyfikowane okno antywłamaniowe w klasie WK2 zgodne z europejską normą EN-V 1627-30. Okno nagrodzone tytułem „Nowość Roku 2008” przez miesięcznik „Forum Branżowe”. Na wyposażenie okna Protect Plus składają się takie elementy jak:

  • antywłamaniowa szyba P4 - składa się z trwale połączonych szyb ze szkła float i czterech folii antywłamaniowych o wysokiej wytrzymałości na rozerwanie, wytrzymuje kilkukrotne uderzenie ponad 4-kilowej, stalowej kuli (nawet jeśli szkło pęka, to jego kawałki są trzymane na warstwie folii PVB),
  • klamka z kluczem - zabezpieczająca przed przesunięciem okien oraz przekręceniem klamki z pozycji uchylnej, specjalna wkładka przeciwrozwierceniowa uniemożliwia rozwiercenie śrub mocujących,
  • okucia WK2 austriackiej firmy Maco - zastosowane w nich zostały specjalne czopy i.S (intelligente Sicherheit - inteligentne zabezpieczenie), które wpływają na lekką i precyzyjną pracę okucia oraz współpracują z zaczepem antywyważeniowym Safety Plus. Zaczepy te są zawsze przykręcane do stalowego wzmocnienia profilu, a w przypadku okna Protect Plus dodatkowo została zwiększona liczba użytych zaczepów, dzięki czemu okno zaryglowane jest na całym obwodzie. Rozmieszczenie elementów przeciwwyważeniowych zależne jest od wielkości skrzydeł oraz ich funkcji. Przykładowe rozmieszczenie prezentuje rysunek na dole.

W przypadku Protect Plus stosowany jest montaż według wytycznych normy EN 1627-30, co jest warunkiem uznania okien za antywłamaniowe.

Przykładowe rozmieszczenie zabezpieczeń antywłamaniowych w oknie o wym. 1200x1500 mm (kliknij aby powiększyć):

wk1 wk2

protectplus