Ogrody zimowe

ogrody Sprawią, że niezależnie od pory roku, każdego dnia możliwe będzie obcowanie z naturą bez wychodzenia z domu. Ogród zimowy uczyni dom wyjątkowym miejscem relaksu, korzystnie wpływając na samopoczucie poprzez zwiększony kontakt ze światłem. Jedną z najważniejszych kwestii podczas projektowania ogrodu zimowego jest właściwe opracowanie konstrukcji ścian i dachu. Wykonanie ogrodu zimowego z aluminium gwarantuje odporność na działanie wiatru oraz utrzymanie ciężaru śniegu zalegającego na dachu w zimie. Zapewnią ją najwyższej jakości systemy dachów aluminiowych firmy TS Aluminium. W ich przypadku istnieje możliwość zastosowania dowolnych konstrukcji PVC i ALU, w tym drzwi HST, PSK i harmonijkowych, w roli ścian pionowych.

Niezwykle istotny jest także wybór odpowiednich szyb. W zależności od pory roku, właściwie dobrane szyby sprzyjają utrzymaniu ciepła w ogrodzie lub nie dopuszczają do nadmiernego ogrzania się jego wnętrza. Konstrukcja wraz z szybami narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, wiatr, deszcz oraz śnieg i w związku z tym powinna mieć wysoki poziom szczelności.

Dla podniesienia komfortu użytkowania ogrodów zimowych, warto wzbogacić je w kilka funkcjonalnych elementów dodatkowych. Właściwą wilgotność powietrza bez konieczności uchylania okien uzyskamy dzięki działającym automatycznie nawiewnikom. Natomiast ochronę przed włamaniem, ciszę i przyjemny cień w upalne dni zapewnią odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne.